Je-li ti život milý – Příběhy ze života paliativní lékařky

Typ: Kniha
Autor: Rachel Clarke
Datum vydání: 2022
ISBN: 978-80-88126-98-0
Cílová skupina: pomáhající profese, zdravotníci, široká veřejnost
Počet stran: 216
Jazyk: čeština
Anotace: Autorka, zkušená britská paliativní lékařka, vypráví své příběhy z praxe, s nimiž se dovedně prolínají její vlastní vzpomínky, zejména na milovaného, už zesnulého otce – lékaře. Knížka je ukázkou životem inspirované beletrie kombinované s lyrickými autobiografickými vzpomínkami. Člení se do 15 kapitol a ke knize je připojen i praktický informativní dodatek: anotovaný slovníček a formalizovaná pomůcka pro vytvoření dříve vysloveného přání a dalších dokumentů vhodných pro plánování budoucí zdravotní péče.

"Lékaři zachraňují životy - staré paradigma. V očích světa superhrdinové, napůl bohové, kteří prodlužují život a potírají smrt. Ale díky svému otci jsem si uvědomila, že existuje i jiný, nenápadnější styl práce, kde možná medicína nezmůže tolik, zato ale je vlídnější a humánnější. Táta měl nekonečnou zásobu příběhů a z nich jsem se naučila, že přestože se osud pacienta zdá být beznadějný, lékař může obyčejnou lidskostí učinit každou situaci snesitelnější."

Klíčová slova
Odkaz na zdroj v databázi knih: https://eshop.cestadomu.cz/je-li-ti-zivot-mily-rachel-clarke/?utm_source=ecomail&utm_campaign=2022_12_14_kaleidoskop_122022&utm_medium=email&utm_term=49465&ecmid=4486