Vzdělávání

Téma perinatální ztráty je velmi široké a obsáhlé. Vzdělávání v této oblasti je nikdy nekončící proces.  Nabízíme vám několik možností, jak můžete vzdělávat sebe i své kolegy.

 

Kde začít

Za základní zdroj informací, který by neměl chybět ve vaší knihovničce, považujeme brožurku Kateřiny Ratislavové – Psychosociální péče o ženy po perinatální ztrátě. Vydala ji organizace Dlouhá cesta, z.s. Objednat si ji můžete například zde.

Autorka se v brožurce stručně a přehledně zaměřuje na práci porodní asistentky v péči o rodinu od stanovení diagnózy, během porodu i v průběhu hospitalizace po perinatální ztrátě. Zmiňuje důležitost rozloučení se s mrtvým miminkem.  Seznámí vás s informacemi, které by rodiče měli dostat před propuštěním do domácího prostředí. Součástí brožurky je i kapitola věnovaná sebepéči a dalšímu vzdělávání porodních asistentek.

 

Informace a brožury

Vybíráme zdroje, které by se vám mohly hodit. V naší knihovně najdete zdroje pro odbornou veřejnost i pro rodiny po perinatální ztrátě. Některé dokumenty a brožury jsou volně ke stažení.

Kurzy, semináře a konference

Přehled kurzů, seminářů a konferencí k perinatální ztrátě a blízkým tématům.

Workshop pro studentky porodní asistence

Chcete na vaší škole zorganizovat seminář zaměřený na perinatální ztrátu? Připravíme pro vás praktický workshop, který studentkám pomůže lépe zvládnout situace, se kterými se v praxi budou setkávat.

Sylabus pro výuku porodní asistence

Považujeme za důležité zahrnout téma perinatální ztráty komplexně do výuky studentek.