Markéta otevřeně o ztrátě malých dvojčat: Nikdy nás nenapadlo, že zemřou. Kolaps nastal uvnitř, na bolest je člověk sám.

Typ: Videozáznamy
Autor: DVTV a Nadace rodiny Vlčkových
Datum vydání: 2023
Cílová skupina: rodiče, okolí rodičů, široká veřejnost
Jazyk: čeština
Anotace: „Nikdy nás nenapadlo, že syn zemře, období hledání diagnózy bylo jedno z nejtěžších. Z nemocnice se už nikdy nevrátil,“ říká Markéta Vacovská. Před sedmi lety přišla o dva syny, jednovaječná dvojčata, kvůli vrozené genetické vadě. Heřman zemřel v 7 měsících v nemocnici, Eduard v 15 měsících doma. Markéta upozorňuje na důležitost setkání s primářkou dětského oddělení Nemocnice Hořovice Mahulenou Exnerovou, která jim nabídla podpůrné metody. „Proces umírání u Eduarda, když jsme měli svobodu a pomoc od odborníků z paliativní péče, byl pro naši rodinu terapeutický.“ Primářka Exnerová dodává, že se za posledních 6 let dětská paliativní péče hodně posunula a nabízí rodinám mnoho prostředků, jak se s náročnou situací lépe vyrovnat.

DVTV poskytuje prostor na své platformě pro sérii unikátních rozhovorů Nadace rodiny Vlčkových.

Klíčová slova
Odkaz na zdroj v databázi knih: https://www.dvtv.cz/videos/marketa-otevrene-o-ztrate-malych-dvojcat-nikdy-nas-nenapadlo-ze-zemrou-kolaps-nastal-uvnitr-na-bolest-je-clovek-sam?utm_campaign=c5490b67c4-EMAIL_CAMPAIGN_2019_03_27_09_22_COPY_01