Možnosti podpory při perinatální ztrátě – role krizového interventa, supervizora a terapeuta

Typ: Videozáznamy
Autor: Cesta domů
Datum vydání: 2022
Cílová skupina: pomáhající profese, zdravotníci, široká veřejnost
Jazyk: čeština
Anotace: Záznam webináře z 27.1.2022

Webinář je určený sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám a dalším odborníkům, kteří se během své praxe setkávají s perinatální ztrátou.

Webinář prozkoumává role jednotlivých profesí při péči během perinatální ztráty. Ukazuje, jaké podpůrné profese mohou podpořit dobré zotavení, a také rodiny i zdravotníky samotné. Nastiňuje, jak se liší potřeby jednotlivých aktérů. Jak a kdy může pomoci krizový intervent, jakou roli může hrát terapeut či jak se opřít o to, co nabízí supervize. Lektorky nabízejí také konkrétní tipy na spolupráci, profesní sdílení a relevantní profesionály, kteří se na perinatální ztrátu zaměřují.

Kdo mapuje potřeby ženy či rodičovského páru?
Kdo má prostor zaměřit se na prožívání zdravotníků?
Kde se naše role překrývají, kde doplňují a co nám ještě chybí?

Lektorky:
Petra Michalová pracuje jako interventka na krizové lince, jako supervizorka v pomáhajících profesích a jako metodička Linky perinatální ztráty a linky Rodím v klidu. Je autorkou několika metodických příruček, např. Komunikace s rodiči v situaci perinatální ztráty, a lektorkou krizové intervence. Její vizí je nenásilí – v komunikaci, v pomáhajícím vztahu, i ve vztahu k sobě. Usiluje o rozvoj psychosociální složky péče ve zdravotnictví, péče založené na vztahu, laskavosti a podpoře.

Kateřina Hájková Klíčová je terapeutka, facilitátorka a lektorka. Mezi její klientky a klienty patří lidé, kteří se chtějí zorientovat v tom, jakou cestou se mají vydat. Jako terapeutka pomáhá klientům, aby se ve svých životech vyznali a aby zvládali stres a strachy, které jim brání žít spokojený život. Pravidelně se účastní odborných kurzů, individuální supervize a skupinové intervize. Od roku 2020 je členkou České asociace pro psychoterapii. Do roku 2019 působila jako výkonná ředitelka Unie porodních asistentek, kde stále působí jako poradkyně na Lince perinatální ztráty.


Klíčová slova
Odkaz na zdroj v databázi knih: https://www.youtube.com/watch?v=2c22WJ9jhLc