Webinář: Možnosti podpory při perinatální ztrátě – role krizového interventa, supervizora a terapeuta

Během webináře budeme společně prozkoumávat role jednotlivých profesí při péči během perinatální ztráty. Podíváme se, jaké podpůrné profese mohou podpořit dobré zotavení a také rodiny i zdravotníky samotné. Nastíníme, jak se liší potřeby jednotlivých aktérů. Jak a kdy může pomoci krizový intervent, jakou roli může hrát terapeut či jak se opřít o to, co nám nabízí supervize. Lektorky nabídnou také konkrétní tipy na spolupráci, profesní sdílení a relevantní profesionály, kteří se na perinatální ztrátu zaměřují.

  • Kdo mapuje potřeby ženy či rodičovského páru?
  • Kdo má prostor zaměřit se na prožívání zdravotníků?
  • Kde se naše role překrývají, kde doplňují a co nám ještě chybí?

Čtvrtek 27. 01. 2022
16:00 - 18:00

Délka kurzu: 2 hod.

Cena: Zdarma - díky podpoře nadačního fondu Abakus a Magistrátu hlavního města Prahy


Přednášející / Lektor(ka): Petra Michalová
pracuje jako interventka na krizové lince, jako supervizorka v pomáhajících profesích a jako metodička Linky perinatální ztráty a linky Rodím v klidu. Je autorkou několika metodických příruček, např. Komunikace s rodiči v situaci perinatální ztráty, a lektorkou krizové intervence. Její vizí je nenásilí – v komunikaci, v pomáhajícím vztahu, i ve vztahu k sobě. Usiluje o rozvoj psychosociální složky péče ve zdravotnictví, péče založené na vztahu, laskavosti a podpoře.

Kateřina Hájková Klíčová
je terapeutka, facilitátorka a lektorka. Mezi její klientky a klienty patří lidé, kteří se chtějí zorientovat v tom, jakou cestou se mají vydat. Jako terapeutka pomáhá klientům, aby se ve svých životech vyznali a aby zvládali stres a strachy, které jim brání žít spokojený život. Pravidelně se účastní odborných kurzů, individuální supervize a skupinové intervize. Od roku 2020 je členkou České asociace pro psychoterapii. Do roku 2019 působila jako výkonná ředitelka Unie porodních asistentek, kde stále působí jako poradkyně na Lince perinatální ztráty.

Organizátor: Cesta domů
provozuje Domácí hospic na území hl. m. Prahy. Komukoliv z České republiky poskytuje poradenské služby v oblasti péče o nevyléčitelně nemocné a umírající. Pomáhá pozůstalým v době zármutku. Zároveň se snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče formou vzdělávání odborníků a osvětových kampaní.

https://www.cestadomu.cz/