Informační linka k perinatální ztrátě pro zdravotnické a pečující profese

Potřebujete odborné informace v oblasti perinatální ztráty? Napište nám nebo zavolejte.+420 228 224 063

perinatalniztrata@unipa.cz

 

Provozní doba

Linka je aktivní 5× týdně, 3 hodiny denně.

Pondělí: 9-12 h.
Úterý: 15-18 h.
Středa: 9-12 h.
Čtvrtek: 15-18 h.
Pátek: 15-18 h.

Chceme, aby se odbornice a odborníci na lince cítili bezpečně.

Diskrétnost a anonymita

Služba je zcela diskrétní, poradkyně jsou vázány mlčenlivostí vyplývající z etického kodexu.
U přijatých hovorů se nezobrazují telefonní čísla a volající nemusí uvést žádné identifikační údaje.

Ověřené informace

Poskytované informace čerpáme z ověřených zdrojů. Pravidelně aktualizujeme databázi kontaktů a sledujeme aktuálnost zveřejněných informací.

S čím se na nás nejčastěji obracíte:

  • nasměrováváme na krizovou pomoc v případě těžké zkušenosti s perinatálním úmrtím
  • poskytujeme informace o nástrojích podpory a pomoci pro zasaženou rodinu
  • doporučujeme služby návazné péče, relevantní kontakty, odkazy a zdroje
  • podporujeme jejich rozhodování v péči o rodiny zasažené perinatální ztrátou
  • doporučujeme kontakty a propojujeme je s organizacemi podpory při perinatální ztrátě

 

Kdo na vaše dotazy odpovídá:

 

Petra Michalová

Petra Michalová

Psychoterapeutka a supervizorka v pomáhajících profesích (spolecnacesta.eu), lektorka krizové komunikace a intervence. V poli perinatální paliativní péče se zaměřuje na podporu zdravotníků, rozvoj psychosociální složky péče a týmové kultury. Opírá se o přesvědčení, že cesta reflexe a sebereflexe je cestou ke zralosti, rovnováze a dobrému životu.

Světla Francová

Světla Francová

Je porodní asistentka, psychoterapeutka a lektorka předporodní přípravy. Věnuje se celostní péči o ženské zdraví, péči o duši propojuje s tělovými technikami, jako je shiatsu, moxování, baňkování a vodní terapie watsu. Pracuje s těhotnými ženami, s páry, které si přejí otěhotnět, s ženami, které trápí chronické obtíže.

Kateřina Hájková Klíčová

Kateřina Hájková Klíčová

Je psychoterapeutka působící v Brně (www.klicovaterapie.cz). V posledních letech pracovala jako výkonná ředitelka Unie porodních asistentek a stála u zrodu linky Perinatální ztráty. Pří práci na lince se snaží propojit různé obory pro dobrou a komplexní podporu rodičů. Zaměřuje se také na zkvalitňování profesní podpory pro zdravotníky.

Ivana Weissová

Ivana Weissová

Je certifikovaná dula České asociace dul. Má dvanáctiletou praxi v doprovázení v těhotenství, u porodu a v šestinedělí a je certifikovaná poradkyně při kojení. Působí v Praze a Středočeském kraji. Pracuje v České asociaci dul jako členka výboru, konzultantka a lektorka.

Markéta Pospíšková

Markéta Pospíšková

Je členkou širšího týmu Informační linky k perinatální ztrátě. Pracuje jako komunitní porodní asistentka. Vystudovala porodní asistenci na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jeden semestr studia strávila na univerzitě v německém Göttingenu, kde měla možnost seznámit se s možnostmi péče při perinatální ztrátě. V této oblasti se dále vzdělává.

Poradenství pro rodiny zasažené ztrátou dítěte

Jste rodiče procházející ztrátou miminka a potřebujete nasměrovat na informace a lidi, kteří vám pomohou? Zavolejte nám, rádi vám poradíme.

 

Provoz a fungování telefonické linky při perinatální ztrátě je odborným poradenstvím poskytovaným Unií porodních asistentek – UNIPA. Nejedná se o sociální službu. Služba může být poskytována anonymně.